Kuželkářský zpravodaj 2012/2013

Sezóna 2012/2013 byla první sezónou, kdy jsem začal hrát kuželky závodně za Uhelné sklady C (nyní E) v Pražském přeboru 2. Nebyl jsem jediný, kdo začínal tuto sezónu, proto tomu také odpovídaly výsledky. Toto je seznam citací, které o nás byly napsány v kuželkářském zpravodaji:

 1. Uhelné sklady C přivítaly staronového účastníka „dvojky“ (DP Praha) a hosté přijeli na Zvon s respektem a jistými obavami. Když však první hráč nahrál 31 kuželek a druhý prohrál jen o jednu, řekli si hosté, že by to mohlo vyjít. Další dvě dvojice však svůj zápas prohrály, ale čtvrtý v pořadí, ač „čulibrk“, získal důležité body. Pátý hráč nahrál dalších 36 dřev a bylo na dotahovákovi aby udržel rozdíl 67, což se mu povedlo a hosté se mohli radovat z prvních bodů.
 2. Union B hostil Uhelné sklady C a utkání mělo jednoznačný průběh od prvních hodů. Hostující „otvírák“ se na zápas nepřipravil dobře, domácímu to naopak sedlo a byl z toho po první dvojici rozdíl 106. Domácí poté přidávali jedno vítězství za druhým a nechybělo mnoho a hosté si odvezli potupného kanára.
 3. Slavia hrála již podruhé v letošním ročníku na Zvonu (tentokrát proti US C) a podruhé úspěšně. Utkání bylo vyrovnané, družstva se střídala ve vedení a o vítězi rozhodl větší počet poražených kuželek.
 4. Druhé derby kola (US E vs. US C) se hrálo na Zvonu. Utkání zahajovaly dvě hráčky, které mají rozdílné zkušenosti se soutěžními zápasy, ale na dráze to nebylo nijak znát. Hostující hráčka, která hrála svůj druhý soutěžní zápas v životě se rvala do posledních hodů, ale domácí byla ve finále tou šťastnější. Když ve druhé dvojici domácí opět bodovali, zdálo se, že utkání bude mít jednoznačný průběh. Hostující hráči byli v dalších dvou dvojicích jednoznačně proti tomu a stav otočili ve prospěch svého týmu. Další dvě dvojice domácích však předvedli, že se bodů vzdát nehodlají a když své soupeře nijak nešetřili, zastavil se rozdíl v počtu poražených kuželek na hodnotě 102.
 5. Rudná C přivítala Uhelné sklady C a domácí vstoupili do utkání o poznání lépe. Když hosté od druhé dvojice svoje zápasy třikrát vyhráli, začali se domácí bát o výsledek a hosté v té době pomýšleli minimálně na bod. Domácí dotahovák byl ale proti tomu, svého soupeře jasně přehrál a body tím zůstaly v Rudné.
 6. Vršovice, které díky různým prohozům hrály pátý zápas za sebou na domácí kuželně si pozvaly Uhelné sklady C, které zatím nezískaly ani bod. Obě družstva nepředváděla nijak oslnivé výkony, ale vršovičtí využili dokonale znalosti domácí dráhy a o body se obrat nenechali.
 7. Uhelné sklady C hostily Kobylisy B a utkání se pro domácí v první dvojici začalo vyvíjet slibně. Ve druhé dvojici si domácí hráčka přivodila zranění, pro které nedohrála své utkání a rozdíl poražených kuželek byl rázem skoro 200. Domácí to, nezabalili, začali bojovat alespoň o remízu a nebyli od ní daleko, ale nakonec si body odvezli hosté.
 8. V dalším utkání hrály trápící se (a mající také trochu smůlu – viz zranění v minulém kole) Uhelné sklady C proti Žižkovu B. Body mezi jednotlivými dvojicemi si soupeři rozdělili mezi sebe rovným dílem a o výsledku tak rozhodlo více poražených kuželek pro hosty a ti si odvážejí velmi cenné body na Žižkov (který sice ještě není, ale až bude, tak si je tam vystaví……☺).
 9. Další derby se hrálo na Zvonu a trápící se céčko „hostilo“ déčko. Do utkání sice lépe vstoupili domácí, ale v dalším průběhu potvrdili, že se jim letos vůbec nedaří a hosté po parádních výkonech některých hráčů urvali body pro sebe.
 10. V dalším utkání tohoto kola hostily US C hráče Žižkova A a hosté si v první třetině vypracovali malinký náskok, který domácí ve druhé třetině otočili ve svůj prospěch (4:4 a +92). Zůstavalo tak otázkou, zda se domácím podaří vyhrát ještě jednou a pravděpodobně tak vyhrát celé utkání nebo ne. To se jim nakonec nepovedlo, ale rozdíl poražených kuželek udrželi a získali tak první bod sezóny.
 11. Přestávka.
 12. Meteor C po zaváhání v minulém domácím zápase (se Žižkovem A) chtěl na Zvonu proti US C, kterým se letošní sezóna vůbec nedaří, uspět. Zpočátku se dařilo domácím, poté dvakrát bodovali hosté, ale po čtvrté dvojici to vypadalo, že by mohli body získat domácí. V páté dvojici se však opět dařilo hostujícímu hráči a před dotahováky nebylo nic jasné – domácí prohrávali pouhé dvě kuželky. Hostující dotahovák měl více štěstí při hře a svého soka porazil, čímž zajistil body pro Meteor.
 13. Union C hrál doma proti Uhelným skladům C a vůbec se nezachoval jako správný hostitel. Od začátku hráči Unionu „šli soupeři po krku“, vyhrávali také jedno utkání za druhým a i v tomto zápase mohou být hosté rádi, že si neodvezli kanára.
 14. Uhelné sklady C si pozvaly k zápasu Konstruktivu E a hosté měli vstup do utkání jako ze sna. Po prvních dvou dvojicí vedli 4:0 a 107! Poté však domácí zabrali a hosté se nestačili divit – po pěti hráčích vedli domácí 6:4! a rozhodnutí tak bylo na dotahovácích. Domácí dotahovák se snažil, ale hostující nic neponechal náhodě a s přehledem pohlídal dva body pro svůj tým.
 15. Radlice hrály doma proti Uhelným skladům C a utkání bylo také pěkně vyrovnané a dramatické. Hostující tým šel v první půli do celkem jasného vedení a vypadalo to, že by mohli poprvé v sezóně uhrát dvoubodový výsledek. Domácí však neházeli flintu do žita, ve čtvrté a páté dvojici svého soupeře jasně přehráli a před poslední dvojicí měli 31 kuželek k dobru a jako již po několikáté rozhodoval o celkovém výsledku souboj posledních hráčů. Domácímu se moc nedařilo, hostující se toho nezalekl, ale celkový rozdíl se mu otočit nepovedlo a soupeři se tak nakonec rozešli smírně.
 16. V utkání mezi DP A a US C v zahajovací dvojici domácí hráč pravděpodobně podcenil zimní přípravu a jediné s čím mohl být spokojen jsou dva body pro svůj tým. Ostatní domácí hráči předváděli poměrně vyrovnané výkony a i když celkový nához nic moc, tak povinné dva body z domácí kuželny vybojovali.
 17. Přestávka.
 18. 17. kolo bylo dohráno v tomto týdnu a bylo to utkání mezi Uhelnými sklady C a Unionem B a domácí i v tomto utkání potvrdili, že je pro ně letošní sezóna utrpením a pro hostující tým nebyli nijak zvlášť těžkým soupeřem.
 19. Další derby kola se hrálo na Zvonu mezi US C a US E. „Hostující“ hráči, až na jednu výjimku své soupeře poráželi a tím si došli zcela s přehledem pro dva důležité body.
 20. Utkání mezi Rudnou C a US C nebylo z důvodu nemoci hráčů Rudné sehráno a náhradní termín bude jistě domluven v brzké době ☺.
 21. Již téměř jistý sestupující tým (US C) hostil Vršovice C a hosté si asi představovali, že za Zvonu získají body velmi snadno. Výsledek sice vypadá tak, že to tak opravdu bylo, ale při bližším prozkoumání zápasu to zase tak jasné není. Někteří hostující hráči zahráli hluboko pod své možnosti a nebýt skvělého výkonu čtvrtého hostujícího hráče, mohl mít zápas pro domácí přijatelnější výsledek.
 22. Admira B hostila Uhelné sklady C, které již pomalu pokukují po MP 3 a utkání se jim vůbec nevyvedlo. Není tedy divu, že domácím i průměrný výkon stačil na pohodové vítězství o téměř 300 kuželek.
 23. Žižkov B hrál doma proti prvnímu téměř jistému sestupujícímu (pro US C ještě teoretická naděje existuje) a i když domácí nepodali nijak oslnivé výkony, na dva body do tabulky to stačilo.
 24. Derby mezi US D a US C rozhodovalo o tom, zda bude mít céčko již jistotu sestupu nebo si ještě zachová alespoň teoretickou naději. Po tomto kole je již v této otázce rozhodnuto – Uhelné sklady C se stávají prvním jistým sestupujícím, Uhelné sklady D získaly dva důležité body v boji o záchranu.
 25. Žižkov A, horký kandidát postupu, hostil sestupující Uhelné sklady C a před utkáním se mohlo zdát, že je vítěz dopředu jasný. Domácím se však moc nedařilo a i když svého soupeře přehráli, tak hosté po předvedení sympatického výkonu mohli pomýšlet i na víc.
 26. Uhelné sklady C již v pohodě dohrávají sezónu, ale rudenští potřebovali ještě nějaký ten bodík získat. Obě družstva střídala různě kvalitní výkony s těmi horšími a když hosté měli těch kvalitních víc, odvezli si právem dva důležité body.
 27. V dalším utkání, které hrál Meteor C doma v rámci 27. kola hostil Uhelné sklady C a domácí potřebovali dva body, aby mohli zbytek sezóny dohrávat v klidu. V prvních dvou dvojicích však předvedli, že by si možná ještě v posledních kolech mohli užít drama v boji o udržení, ale od třetí dvojice ukázal zbytek družstva, že o to vůbec nestojí a utkání dotáhli do vítězného konce.
 28. US C hostily Union C a do utkání vstoupili lépe hosté. Domácí ve druhé dvojici trochu z rozdílu umazali, ale ve třetí dvojici hosté přidali opět něco málo kuželek. Domácí ve čtvrté dvojici opět bodovali, ale poslední dvě dvojice již na své soupeře nestačily a byla z toho porážka o 152 kuželek.
 29. Konstruktiva E si na závěr domácích zápasů pozvala Uhelné sklady C a domácí si bez větších problémů došli pro dva body.
 30. Nej… událostí kola se stal rozhodně výsledek utkání mezi Uhelnými sklady C a Radlicemi. Domácím se povedlo to, čemu už snad ani oni sami nevěřili a v posledním utkání soutěže se jim podařilo získat dva body za domácí vítězství!!!
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.