Průběh zápasu – 18.3.2014

Kuželkář na zvonu s koulíVčerejší zápas mezi naším družstvem SK Uhelné sklady Praha E a KK Slavia Praha D jsme hráli na domácím kuželníku. Měli jsme tedy výhodu domácího prostředí, kterou jsme dobře využili.

Jako první hráč nastoupil náš hráč, který nás minule zachránil od potupného kanára. A opět vítězství uhájil a přinesl našemu družstvu hned na začátek cenné dva body a náskok 19 kuželek.

Naší druhou nasazenou hráčkou byla letitá hráčka, která jeden čas hrávala ligu za Slavii. Příliš se ji nedařilo, se svým soupeřem prohrála a náš náskok se snížil na pouhých 5 kuželek a dva body putovaly k soupeřům.

To však naší třetí hráčce, která hraje teprve druhou sezónu, vůbec nevadilo, naopak ji to motivovalo dostat ze sebe co nejvíce, vše co se zatím naučila, dařilo se ji nad míru dobře a podruhé ve své kuželkářské kariéře se dostala přes čtyři sta shozených kuželek. Což náležitě oslavila spolu s družstvem panáky. Další dva body putovaly k nám a náš náskok se zvýšil na 39 kuželek.

Čtvrté dvojici se vůbec nedařilo, ani našemu hráči, jenž hraje teprve od září, ani soupeřovi. Oba hráči se na drahách vyloženě trápili a až do konce se přetahovali o to, kdo získá dva body. Tři hody před koncem měli oba hráči na kuželku stejně a stejnou sestavu – oběma dvěma zůstali stát oba sedláci, takže minimálně dva hody na doražení sestavy. Šlo o to, kdo z nich má pevnější nervy a trefí. Prvním hodem netrefil ani jeden z nich. Rozhodovali už jen poslední dva hody a nikdo z nich již nemohl shodit víc jak dvě kuželky. Soupeřovi se podařilo dorazit sestavu, našemu hráči se nepodařilo srazit ani jednu a prohrál tak o pouhé dvě kuželky. Dva body putovaly soupeřovi, který měl pevnější nervy a přesnější ruku v závěru. Oba dva nakonec byli čulibrky. Náš náskok však zůstal stále slušných 37 kuželek, ale na klidné dohrání a jasné vítězství to stále nestačilo.

Již pátá dvojice prakticky rozhodla o našem vítězství, hráči Slávie mohli ještě malinko doufat v obrat, ale náš pátý hráč zvýšil náš náskok na 102 kuželek a připsal nám další dva cenné body. A to by se musel stát prakticky zázrak, aby zvrátili jejich již téměř jistou porážku.

Jako šestý nastoupil náš hráč, který je v žebříčky Pražského přeboru 3 na krásném 14. místě (z našeho družstva je na nejlepší místě). Hraje dobře a vyrovnaně, ví se, co se od něj dá očekávat. Proti němu sice nastoupil hráč Slávie, který je též na pěkném 19. místě, ale tento den se mu příliš nedařilo a náš hráč nad ním vyhrál o 52 kuželek.

Já tentokrát přihlížel jako divák a pouze fandil.

Vítězství, kterého naše družstvo dosáhlo tak bylo plně zasloužené a všem nám udělalo radost.

Tabulka výsledků zápasu:

SK Uhelné sklady Praha E 2354 12:4 2200 KK Slavia Praha D
PÝCHA Vladimír 388 2:0 369 MYŠÁK Karel
BROŽOVÁ Olga 363 0:2 377 BERNAT Karel
ŠKOLOVÁ Dana 403 2:0 369 KNAP Petr
ŠTICH Petr 339 0:2 341 KNĚŽEK Vladimír
BENDL Jiří 439 2:0 374 NOVÁK Zdeněk
JAKOUBEK Otakar 422 2:0 370 KNAP Filip
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.