Průběh zápasu – 25.3.2014

Kuželkářský zvon a čulibrVčerejší zápas mezi naším družstvem SK Uhelné sklady Praha E a Sokol Admira Kobylisy C jsme odehráli v Kobylisích. Protihráči měli výhodu domácího prostředí, kterou využili a proměnili v body.

Jako první nastoupila naše hráčka, která hraje teprve druhou sezónu. Jak se jí v předchozím zápase dařilo, tentokrát tomu bylo přesně naopak a na obou drahách se trápila a nakonec, byť těsně, skončila jako čulibrk. Domácímu hráči se naopak dařilo a nahrál 65 kuželek navíc.

V druhé dvojici proti sobě stanuly dvě ženy. Soupeřka měla méně zkušeností než naše hráčka, přesto byla schopna s naší hráčkou, které se oproti minule dařilo, držet krok. Naše hráčka nakonec zvítězila o rovných deset kuželek, čímž snížila nepatrně náskok soupeřícího družstva a připsala nám první dva body.

Jako třetí nastoupil náš kapitán, kterému se dařilo a nakonec z našeho mužstva zahrál nejlepší výkon. Jen o jednu kuželku nepokořil čtyřstovku. Proti němu stanul nejslabší soupeř tohoto zápasu, díky čemuž se našemu hráči podařilo stáhnout náskok soupeřů na pouhou jednu kuželku a připsal našemu družstvu další dva body a nakonec i poslední, jak se ukázalo později.

Jako čtvrtý hráč jsem nastoupil já. Prvních několik hodů jsem se soupeřem držel krok, pak se mi přestalo dařit a soupeř již jen zvyšoval svůj náskok. Na dvojce jsem se vyloženě trápil a výsledek byl nic moc. Na jedničce se mi dařilo lépe a výsledek byl dobrý, celkově jsem však unikl tomu, abych se stal čulibrkem o pouhé tři kuželky a to díky povedenému závěru, kdy jsem dvakrát za sebou trefil a ani jednou v závěru neujel. Také bych chtěl poděkovat Daně, která mně přes sklo posunky ukazovala chyby, které dělám a na co se soustředit, i díky čemuž na druhé dráze (jedničce) došlo ke zlepšení. Náskok soupeřů, který náš předchozí hráč stáhl, jsem tak téměř beze zbytku prohrál já.

Jako pátí proti sobě nastoupili hráči s rýmujícími se a stejně dlouhými příjmeními. Soupeř vůbec nehrál kuželkářským stylem, ale stylem bowlingovým. Zda předtím hrával bowling, netuším. Dost se mu dařilo a stal se nejlepším hráčem celého zápasu. Naopak našemu hráči se vůbec nedařilo a prohrál o 72 kuželek, čímž se náskok soupeřů zvýšil o tolik (123 kuželek), že už šance na zvrácení výsledku zápasu byla téměř nemožné. A to i vzhledem k tomu, že jako poslední nastoupil náš nejnovější přírůstek do družstva.

Náš poslední hráč se také trápil, na dvojce se mu vůbec nedařilo. Naštěstí se mu podařily na jedničce alespoň plné, kdy zahrál opravdu pěkné číslo. Soupeř však byl zdatný déle hrající hráč a jejich náskok tak zvýšil na konečných 164.

Vzhledem k tomu, že pomalu končí letošní sezóna, hraje se o každý bod kvůli pořadí a v našem případě i o záchranu, tedy o to, abychom nesestoupili. Předchozím zápasem jsme se dostali z předposledního místa na čtvrté místo od konce, avšak konec tabulky je velmi těsný a rozhoduje každý bod. Soupeřovo družstvo je o příčku nad námi a tyto dva body jim od sestupu jistě pomůžou. Sestupovat budou poslední dvě družstva. Nás tento týden nejspíš opět někdo přeskočí, protože z tohoto zápasu si neodnášíme žádný bod.

Příští týden naštěstí hrajeme rovnou dva zápasy, tedy větší šance na body. Oba zápasy hrajeme doma, jen v prvním zápase však budeme mít výhodu domácího prostředí. Druhý zápas je odložený a jedná se o derby, tedy budeme hrát s naším Déčkem, kteří jsou poslední v tabulce a budou bojovat o záchranu zuby nehty.

A na závěr bych si chtěl postěžovat na chování svých spoluhráčů – během toho, co jsem hrál, se domlouvali, že mi ustřihnou culík. Po zápase jsem se však nedal.

Tabulka výsledků zápasu:

Sokol Admira Kobylisy C 2333 12:4 2169 SK Uhelné sklady Praha E
KRUPIČKA Bohuslav 397 2:0 332 ŠKOLOVÁ Dana
NOWAKOVÁ Anna 380 0:2 390 BROŽOVÁ Olga
ŠROT Zdeněk 345 0:2 399 BENDL Jiří
PŘIBYL Bohuslav 385 2:0 335 MAŠEK Petr
JÍCHA Václav 432 2:0 360 PÝCHA Vladimír
MATYSKA Michal 394 2:0 353 ŠTICH Petr
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.