Průběh zápasu – 27.2.2014

Kuželky 2002 - PetrVčerejší zápas mezi naším družstvem SK Uhelné sklady Praha E a SK Meteor Praha D byl velmi napínavý až do poslední chvíle a přinesl několik překvapení.

Jako první od nás nastoupila hráčka, která stejně jako já hraje od září 2012 a je tedy stále čerstvou krví v družstvu. Předvedla svůj nejlepší výkon, když hodila 421, a po právu přinesla našemu družstvu první dva body. Na hráče sice nahrála pouhou kuželku, ale výkon zaslouženě oslavila.

Další naše hráčka, která kuželky hraje již dlouhá léta, předvedla také úžasný výkon, když shodila 434 kuželek a náš náskok tak zvýšila na rovných 35.

Dalším hráček, který nastoupil, je náš nový přírůstek, který s námi hraje od podzimu. Nenahrál tak vysoké číslo jako předchozí dvě hráčky, přesto s výkonem 386 shozených kuželek nahrál dalších 20 kuželek nad svým soupeřem a náš náskok zvedl na 55. Naše naděje na celkové vítězství byly již v tento okamžik vysoké a s 6 body z 16 v kapse jsme již ani v nic jiného nedoufali.

Do dalšího našeho hráče, který nastoupil jako čtvrtý, jsme vkládali velké naděje. Hraje mnoho let a pěkná čísla a patří k nejlepším z našeho mužstva. Tento zápas se mu však příliš nedařilo a zahrál sice pěkných 385, ale na vítězství to nestačilo a dva body si tak připsal náš soupeř a náš náskok se snížil na 41.

Pátým naším hráčem byl také hráč, který se kuželkám věnuje už roky, ale dneska se mu vyloženě nedařilo. Zahrál pouze 366. Částečně za to mohla i návštěva zubaře. Soupeři se sice také nedařilo, jak by si přál, přesto se náš náskok snížil na 26 kuželek a skóre bylo 6:4. O výsledku tak rozhodovala poslední dvojice.

Jako poslední od nás nastoupil náš výborný hráč, kterému se sice příliš hrát nechtělo a rád by hraní přenechal mně, jenže v tomto případě se nic nedalo dělat, bylo potřeba udržet náskok a na to bylo potřeba velmi dobrého hráče, který kuželky hraje dlouho a zvládne to i po psychické stránce, a tím byl jednoznačně on.

Od prvních hodů poslední dvojice byl zápas napínavější čím dál více. Oba hráči byli velmi dobří a předváděli neskutečné výkony, dobrý hod střídal dobrý hod a málokdy se stalo, že některý hráč nějaký hod vyloženě pokazil. Po prvních plných byli hráči vyrovnáni a nakonec se rozhodovalo v dorážce. Soupeř nahrál pěkných 16 kuželek před výměnou drah a stačilo mu tak nahrát již jen pouhých 10 kuželek, aby to alespoň byla remíza. Po dalších plných náš hráč stáhl soupeřův náskok o 3 kuželky a soupeř tak potřeboval v dorážce nahrát již 13 kuželek na remízu. Poslední dorážka tak byla nejnapínavější částí celého zápasu a výsledek byl jasný až teprve dva hody před koncem, do té doby se stále mohlo stát cokoli. Naneštěstí náš hráč náskok neudržel, a i když zahrál velmi pěkných 427, což by na většinu soupeřů stačilo, na skvělý výkon soupeře, který zahrál neuvěřitelných 463, to však nestačilo a nakonec jsme prohráli o 10 kuželek a skóre skočilo 6:10.

Snad se bude příště dařit lépe, náskok udržíme a naší hráčce, která hrála první, se bude i nadále dařit tak jako v tomto zápase.

Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.