Průběh zápasu – 1.4.2014

Kuželky - trénink 2014: devítkaVčerejší zápas mezi naším družstvem SK Uhelné sklady Praha E a TJ Sokol Praha Vršovice D jsme odehráli doma na Zvonu v Košířích. Měli jsme výhodu domácího prostředí, protihráči však měli výhodu výběru koho kdy proti nám nasadit, což také s rozmyslem dělali, neboť si dopředu zjistili, kdo jak od nás hraje, a podle toho vybírali a taktizovali, přesto vítězné body putovaly k nám.

Pěkný začátek

Jako první od nás nastoupil náš kapitán, dlouholetý hráč, který hraje velmi dobře, a také to i v tomto zápase předvedl, když zahrál ze všech hráčů nejlépe, a svého protihráče, kterému se vůbec nedařilo a skončil jako čulibrk celého zápasu, přehodil o 81 kuželek, čímž nám získal velký náskok hned na začátek.

Druhá dvojice byla velmi vyrovnaná. Ze začátku naše hráčka prohrávala, ale následně začala postupně svého protihráče dotahovat, což se jí nakonec nepodařilo, ale výsledek skončil jen těsně, čímž nám udržela pěkný náskok získaný naším prvním hráčem. Vedli jsme o 76 kuželek.

Jako třetí od nás šel hrát náš letošní nováček, který kdysi kuželky hrával a nyní se k nim vrátil, díky čemuž se rychle zlepšuje. Předvedl pěknou hru, na vítězství to však nestačilo. Protihráči na něj nasadili svého nejlepšího hráče, což se z jejich strany ukázalo jako rozumná volba. Náš náskok v kuželkách se však příliš nesnížil a činil 53 kuželek.

Nejslabší článek

Jako čtvrtý jsem nastoupil já. Začátek se mi neuvěřitelně vydařil a soupeřku jsem tak vyvedl z míry. Začala být nervózní a nadávat na špatné dráhy. Na druhé dráze se mi však vůbec nedařilo. Hlavní problém spočíval v hlavě. Po neuvěřitelném začátku jsem si přestal hlídat techniku, zrychlil hru a přestal se koncentrovat. Uvědomil jsem si to pozdě a již nebyl schopen svou chybu napravit, což se mi stalo osudným. Naštěstí náš náskok se opět příliš nesnížil a klesl pouze na 34 kuželek. Zápas se však zdramatizoval, a pokud jsme chtěli pomýšlet na vítězství, museli oba naši další hráči vyhrát, pokud by jeden z nich prohrál, bojovali bychom alespoň o remízu a rozhodovalo by pouze to, zda bychom udrželi náskok v počtu sražených kuželek alespoň o jednu.

Dramatický závěr

Jako pátý nastoupil náš hráč, který hraje kuželky roky a umí to. Trápil se, nedařilo se mu tak, jak by si představoval. Protihráč se však také trápil a byl často na středu. Oba hráči tak po celou dobu byli vyrovnaní a připravili nám tak dramatickou a napínavou hru. Náš hráč nakonec s náskokem pěti kuželek zvítězil a mi tak stále mohli pomýšlet na vítězství.

Jako poslední nastoupil náš nejlepší hráč dle žebříčku, bylo na něm však, aby zvítězil a tím nám zajistil vítězství. Díky náskoku 41 kuželek byla alespoň remíza víceméně jistá, neboť se dalo čekat, že o tolik a více neprohraje. Náš hráč byl vůči protihráčce v nevýhodě, neboť měl lehce poraněnou nohu, díky čemuž se mu nedařilo tak, jak si představoval. Poslední dvojice byla velmi vyrovnaná. Až do předposledního hodu byla hra velmi napínavá a dramatická. Náš hráč si udržoval velmi těsný náskok a rozhodoval opravdu každý hod. V samém závěru protihráčka získala velmi těsnou převahu, nepodařil se jí však předposlední hod, kdy sestavu nedorazila a ujela na kuželku, díky čemuž těsně prohrála. Kdyby se jí bývalo povedlo sestavu dorazit, vítězství by měla téměř jisté. Je vidět, že leckdy rozhodují o vítězství opravdu kuželky a milimetry. Zvítězili jsme tak nakonec díky náskoku 45 kuželek, jinak hra byla velmi vyrovnaná.

Zhodnocení

Vzhledem k tomu, že pomalu končí letošní sezóna, hraje se o každý bod kvůli pořadí a v našem případě i o záchranu, tedy o to, abychom nesestoupili. Po předchozím týdnu jsme čtvrtí od konce, tedy na jedenácté příčce. Nyní jsme si připsali další dva body. Na páté místo od konce to není, družstvo před námi má tříbodový náskok, přesto by nám to mohlo pomoci se udržet na čtvrtém místě od konce, pokud SK Rapid Praha B neuhraje také dva body, čímž by nás přeskočili.

Na naší straně je však ještě jedna výhoda, hrajeme dnes odložený zápas derby s SK Uhelné sklady Praha D, kteří jsou poslední. Jak jsem se dověděl, včera prohráli a cenné dva body na rozdíl od nás si nepřipsali. Máme tak před nimi již čtyřbodový náskok. Zápas proto bude velmi dramatický, protože se budou snažit více než kdy jindy. Jim sestup silně hrozí a budou bojovat o každý bod, aby nesestupovali. Pokud i dnes vyhrajeme, získáme tak další cenné body a pomůže nám to v postupu v žebříčku či minimálně zajistí, že v něm neklesneme. Ostatní družstva hrají pouze jeden zápas tento týden. Držte nám palce.

Tabulka výsledků zápasu:

SK Uhelné sklady Praha E 2280 10:6 2235 TJ Sokol Praha Vršovice D
BENDL Jiří 422 2:0 341 PODLIPSKÝ Petr
BROŽOVÁ Olga 377 0:2 382 KILIÁN Pavel
ŠTICH Petr 380 0:2 403 RAUVOLF Václav
MAŠEK Petr 347 0:2 366 RAUVOLFOVÁ Alena
PÝCHA Vladimír 373 2:0 366 WOLF Karel
JAKOUBEK Otakar 381 2:0 377 ŠPIČKOVÁ Johana
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.