Průběh zápasu – 2.4.2014

Kuželky - tréninkVčera naše družstvo SK Uhelné sklady Praha E odehrálo derby s SK Uhelné sklady Praha D, které tvoří převážně ženy. Hrál se odložený zápas doma na Zvonu v Košířích. Ani jedno družstvo tedy nemělo výhodu domácího prostředí, naše družstvo však bylo v nevýhodě, neboť hostilo druhé družstvo, které tak mohlo vybírat, koho z jejich hráčů nasadí proti kterému našemu hráči, čehož ani příliš nevyužili.

Skvělý začátek

Jako první od nás, stejně jako o den dříve, nastoupil náš kapitán, dlouholetý hráč, kterému se dařilo ještě mnohem lépe než předchozí den. Jen tři kuželky ho dělily od jeho letošního osobního rekordu, jenž je zároveň i letošním rekordem za celé SK Uhelné sklady. Soupeři se naopak příliš nedařilo a trápil se. První dva body putovaly k nám a získali jsme náskok neuvěřitelných 120 kuželek. Co více si do začátku přát.

Přetahování

Ve druhé dvojici proti sobě nastoupily dvě ženy. Naší hráčce, jež hraje již dlouhou řadu let, se tentokrát vůbec nedařilo. Naopak soupeřka předvedla, že je v dobré formě, a zahrála opravdu pěkné číslo a podařilo se jí náš náskok snížit téměř o polovinu na 67 kuželek.

Ve třetí dvojici proti sobě opět nastoupily dvě ženy. Naší hráčce hrající teprve druhou sezónu se dařilo a podařilo se jí zvítězit a získat našemu družstvu další dva cenné body. Náš náskok se opět lehce zvýšil a činil 80 kuželek.

Velký náskok

Jako čtvrtý nastoupil náš dobrý hráč proti soupeřce, které se vůbec nedařilo a jež se tak stala čulibrkem svého družstva. Našemu hráči se naopak dařilo, zvítězil s velkým náskokem, čímž nás dostal do vedení o 153 kuželek, a připsal nám další dva cenné body. Nyní již stačilo k vítězství pouze udržet náskok. Nerozhodovalo, zda zbylí dva hráči vyhrají či prohrají, rozhodovalo konečné číslo.

Dramatické snižování náskoku

Jako pátý nastoupil náš letošní nováček, u něhož se nedá ještě odhadovat, jak zahraje. Proti němu nastoupil kapitán soupeřů, který hraje opravdu velmi dobře, takže se nedalo čekat, že náš hráč vyhraje. Přesto se našemu hráči ze začátku dařilo držet krok. Soupeři se ze začátku příliš nedařilo, pak se ale prudce zlepšil a začal našemu hráči utíkat. Náš náskok byl sice vysoký, přesto se dramaticky začal snižovat a snížil se na polovinu ze 153 na 76 kuželek. Stále se tedy dalo pomýšlet na vítězství.

Jako poslední nastoupil náš hráč, který začal hrát po více jak čtvrt století a příliš toho zatím nenahrál. Navíc se vrátil po třech týdnech z lázní, takže ani nebyl trénován a ve formě. Bylo potřeba, aby neprohrál o více jak 75 kuželek, pokud jsme chtěli zvítězit. Soupeřka hned ze začátku nasadila vysoké tempo, ale hrála nevyrovnaně. Našemu hráči se vůbec nedařilo v dorážce a soupeřka začala zvyšovat náskok, který při výměně drah v polovině činil 37 kuželek, což byla téměř polovina našeho náskoku. Zápas se tím dramatizoval, pokud by soupeřka udržela tempo, a ještě lehce ho zvýšila, a našemu hráči se stále nedařilo, vítězství by bylo ohroženo. Našemu hráči se však po prohození drah dařilo o dost lépe a na soupeřku ztratil už jen dalších 7 kuželek.

Zvítězili jsme jen díky náskoku 32 kuželek. Nakonec k vítězství hodně pomohl skvělý výkon našeho kapitána, který se opravdu vytáhl.

Zhodnocení

Vzhledem k tomu, že pomalu končí letošní sezóna, hraje se o každý bod kvůli pořadí a v našem případě i o záchranu, tedy o to, abychom nesestoupili. Tento zápas byl odložený a tudíž bylo velkou výhodou, že jsme tuto výhodu využili a získali po včerejších dvou bodech tento týden další dva body. Za tento týden si připisujeme tedy rovnou čtyři body a po tomto týdnu máme čtvrté místo od konce jisté a je tu možnost poskočit i o místo výše. Ještě úplně zachráněni od sestupu nejsme, ale je již vysoce nepravděpodobný.

Naopak družstvo, s nímž jsme tento zápas odehráli, má sestup téměř jistý. Jsou na posledním místě a po tomto týdnu tam zůstanou. Nepodařilo se jim získat ani jeden bod. Ani z odloženého zápasu s námi, ani ze zápasu, co odehráli o den dříve.

Tabulka výsledků zápasu:

SK Uhelné sklady Praha E 2300 10:6 2268 SK Uhelné sklady Praha D
BENDL Jiří 464 2:0 344 KLÍMA Jaroslav
BROŽOVÁ Olga 351 0:2 404 KAFKOVÁ Jindra
ŠKOLOVÁ Dana 376 2:0 363 DUŠKOVÁ Jana
JAKOUBEK Otakar 409 2:0 336 SÁBOVÁ Stanislava
ŠTICH Petr 365 0:2 442 DUŠEK Miloslav
MAŠEK Zdeněk 335 0:2 379 KUDĚJOVÁ Jitka
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.