Průběh zápasu – 10.4.2014

Kuželky - zápas 10.4.2014Čtvrteční zápas naše družstvo SK Uhelné sklady Praha E odehrálo na Žižkově na pěkném nedávno postaveném kuželníku. Rok a čtvrt zde stojí moderní kuželník s čtyř dráhou. Hrály se zde rovnou dva zápasy najednou a bylo velmi rušno, neboť každé družstvo mělo své fandy – jedno družstvo velmi aktivní, až to někdy rušilo. Z kuželek na takový ruch nejsem příliš zvyklý. Většinou se zápasy odehrávají na menších kuželnících, kde nejsou téměř žádní diváci a je tam vcelku klid. Určitě se však na zápas na Žižkov vyplatí přijít podívat. Přivedl jsem sebou kamaráda, kterému se zápas velmi líbil a vydržel až do konce, byť na něj doma čekalo malé děcko.

Hráli jsme proti KK Slavoj Praha D, což je letošní favorit, družstvo, které již má zajištěn postup a vede žebříček a má nejvyšší průměr ve shozených kuželkách na družstvo. Nedalo se příliš očekávat, že bychom s nimi mohli vyhrát. Přesto jsme bojovali a nevzdávali se.

Nevyrovnaný začátek

Proti naší hráčce, která hraje teprve druhou sezónu, nastoupila soupeřka, která je velmi zkušená a zahrála nejlepší číslo ze svého družstva. Naše hráčka neměla šanci a prohrála o 82 kuželek.

Je neuvěřitelné, že tato hráčka z KK Slavoj Praha D nastoupila hned po odehrání tohoto zápasu jako náhradnice za KK Slavoj Praha C o soutěž výše na dalších dvou drahách a zvládla tam opět zahrát velmi pěkných 414. Tím jasně ukázala, že jde o zdatnou hráčku, a že si postup po letošní sezóně opravdu zaslouží.

Bojujeme

V druhé dvojici proti sobě opět nastoupily dvě ženy. Soupeřka předvedla pěknou hru, ale nakonec stejně skončila jako čulibrk svého družstva. Na naši hráčku však nestačila, ta předvedla téže pěknou hru a nakonec i náš nejlepší výsledek. Náskok soupeřícího družstva snížila o 19 kuželek. Přesto jsme stále celkem dost prohrávali.

Jako třetí nastoupil náš nováček, který hraje svou první sezónu. Proti němu opět nastoupila žena. Zápas mezi nimi byl velmi vyrovnaný, našemu hráči se velmi dařilo a nakonec zvítězil o 10 kuželek. Hra pro nás začala vypadat nadějněji.

Jako čtvrtý nastoupil náš kapitán a nejlepší hráč. Čekalo se jak zápas mezi ním a soupeřem dopadne. Soupeř byl velmi mladý a hrál velmi pěkně, ke konci však začal ztrácet nervy a náš soupeř ho začal dotahovat, až se s ním vyrovnal. V předposledním hodu našemu hráči zůstala stát jedna kuželka, pokud by ji srazil, měl by vítězství v kapse. Naneštěstí však minul a díky tomu prohrál o pouhou jednu kuželku.

Porážka

Až do předposledního hodu našeho čtvrtého hráče nebylo jasné, kdo nastoupí jako pátý. Pokud by náš čtvrtý hráč vyhrál, šel by náš další velmi dobrý hráč a pokusil se zápas zvrátit. Tím, že však náš čtvrtý hráč prohrál, šance na vítězství se snížily téměř k nule, a nastoupil náš další nováček z minulé sezóny. Dobrého hráče jsme si tak ušetřili na úterní zápas, kdy šance na vítězství budou podstatně vyšší.

Našemu pátému hráči se příliš nedařilo a postupně začal ztrácet na soupeře. V plných byl schopen držet krok, v dorážce mu soupeř ale silně utíkal a zvyšoval hodně svůj náskok. Po prohození drah se náskok soupeře dlouho nezvyšoval, až ke konci v dorážce uhrál ještě pár dalších kuželek navíc. Náskok soupeřícího družstva se zvýšil na 115 kuželek a naše prohra již byla neodvratná.

Jako poslední jsem nastoupil já. Proti mně byl nasazen velmi dobrý hráč. Bylo jasné, že už jde jen o to si zaházet, na výsledku jsem již nic změnit nemohl. I přesto jsem byl nervózní, protože tam byl kamarád, který se přišel podívat, jak hraji. Na první dráze se mi nedařilo, hlavně v dorážce. Na druhé se to zlepšilo. Byl jsem upozorněn, že příliš pospíchám a měl bych zvolnit hru. Když jsem hru zvolnil, začalo se mi dařit o něco lépe. Je vidět, že na technice hodně potřebuji pracovat. Naštěstí se sezóna blíží ke konci, takže budu mít až do konce srpna moře času zapracovat na technice a zlepšit se do další sezóny.

Zhodnocení

Do konce sezóny již zbývají pouze dva zápasy. O postupujících dvou družstvech je již definitivně rozhodnuto. Naopak o sestupujících dvou družstvech definitivně ještě rozhodnuto není. Naše družstvo si oproti předchozímu týdnu o jednu pozici pohoršilo a jsme nyní čtvrtí od konce.

Poslední družstvo nás již nemůže přeskočit ani náhodou. Předposlední družstvo teoretickou možnost má, muselo by však vyhrát oba zbývající zápasy, což se jeví jako silně nepravděpodobné. My bychom naopak oba museli prohrát. Pak by mělo teoretickou šanci i družstvo, které je těsně za námi. To by muselo vyhrát jeden zápas a v druhém uhrát alespoň remízu, aby nás přeskočilo. Vzhledem k tomu, že zítra hrajeme s družstvem SK Rapid Praha B, které je těsně za námi, u nás doma, máme šanci nad nimi vyhrát a tím je nechat na dobro za námi. Rozhodovat se o tomto tedy bude zítra. Držte nám palce!

Tabulka výsledků zápasu:

KK Slavoj Praha D 2356 12:4 2157 SK Uhelné sklady Praha E
HOLANOVÁ Kateřina 427 2:0 345 ŠKOLOVÁ Dana
KUKLOVÁ Danuše 372 0:2 391 BROŽOVÁ Olga
MATOUŠKOVÁ Markéta 376 0:2 386 ŠTICH Petr
VALO Jindřich 392 2:0 391 BENDL Jiří
ŠIPL Jan 392 2:0 331 MAŠEK Zdeněk
KRÁL Aleš 397 2:0 313 MAŠEK Petr
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.