Průběh zápasu – 14.10.2014

Kuželky - zápas 14.10.2014Na šestém zápasu se nás sešlo přesně šest, nepotřebovali jsme náhradníka, a dokonce i čulibr z minula, kterým jsem i tak naštěstí nebyl já, mohl hrát. Nastoupil proti nám SK Meteor Praha D u nás na kuželníku. Měli jsme na paměti, že body se získávají hlavně doma. A i tentokrát nám to vyšlo a dva body putovaly k nám. Hned na začátku jsme získali náskok a ten jsme si již udrželi až do konce, kdy jsme vyhráli rozdílem 153 kuželek.

Vedení

Jako první nastoupila naše kapitánka. Domácí dráhu zná a již se jí doma daří. Je vidět, že dost trénuje. Svého soupeře porazila o 28 kuželek, čímž nás hned na začátku dostala do vedení.

Náš další hráč byl sice naším nejslabším hráčem, přesto prohrál o pouhých 18 kuželek, čímž jsme stále zůstávali ve vedení.

Rozhodující dvojice

Náš bývalý kapitán ukázal, že je tento den ve velmi dobré formě, zahrál nádherné číslo, z nějž měl obrovskou radost. Nad svým soupeřem, který byl nejslabším hráčem zápasu a zahrál opravdu mizerně, zvítězil o neuvěřitelných 152 kuželek. Vzhledem k tomu, že jsme nakonec vyhráli o 153 kuželek, tak tato dvojice vlastně rozhodla.

Přitom poslední podzimní zápas minulé sezóny byla situace opačná. Tento náš hráč zahrál jen o jednu kuželku méně, tedy 440, přesto s tímto výsledkem prohrál o velmi těžko uvěřitelných 94 kuželek, neboť Jaroslav Procházka zahrál rekord naší kuželny a to 534. Je vidět, že zápas rozhodují silní a slabí hráči.

Hra na jistotu

S náskokem 162 kuželek se našemu dalšímu hráči hrálo lehčeji. Nemusel se nervovat a hrál na jistotu. Na svého soupeře nahrál dalších 46.

S šesti body a náskokem 208 kuželek nám stačilo v poklidu dohrávat a nenervovat se. Prohrát takto rozehraný zápas se jevilo už jako vysoce nepravděpodobné.

Školáci

V páté dvojici jsem nastoupil já proti hráči, s nímž jsem se potkal na letní kuželkářské škole v Jihlavě. Byl jsem nervózní z očekávání toho, abych předvedl, co jsem se tam naučil, a on nejspíš trochu taky. Už v Jihlavě ukázal, že je zkušenějším hráčem než já, a předvedl to i u nás doma. Bylo poznat, že se hodně zlepšit a pilně trénuje to, co se v Jihlavě naučil. Ze svého družstva byl jednoznačně nejlepší a to i přesto, že z nich kuželky hraje nejkratší dobu.

Mně se tuto sezónu také daří lépe než tu předchozí. A je vidět i stoupající tendence. Kvůli Dastymu nemám čas na trénování a tak trénuji vlastně při zápasech. Na soupeře jsem nestačil, ale dost vysoký náskok se příliš nesnížil.

Dotahováci

I přesto, že náš dotahovák ztratil na svého soupeře 21 kuželek, s naprostým přehledem jsme vyhráli a cenné body z domova jsme si odnesli my.

Závěr

Zápas se hned od začátku vyvíjel pro nás velmi příznivě. Zápas nakonec rozhodl nejsilnější a nejslabší hráč. Nebýt této dvojice, zápas mohl být velmi dramatický.

Já se opět nestal ani čulibrkem zápasu ani čulibrkem našeho družstva. Shodil jsem o 12 kuželek více než náš čulibrk a o 77 kuželek více než čulibrk zápasu. Přehrál jsem jednoho našeho hráče a tři hráče soupeřícího družstva. Navíc jsem zahrál svůj zatím nejlepší výkon této sezóny, který, jak doufám, brzy překonám.

Tabulka výsledků zápasu:

SK Uhelné sklady Praha C 2321 10:6 2168 SK Meteor Praha D
ŠKOLOVÁ Dana 388 2:0 360 VOŠICKÝ Vladimír
MAŠEK Zdeněk 354 0:2 372 BERNÁTEK Bedřich
BENDL Jiří 441 2:0 289 JANČÁLEK Jiří
JAKOUBEK Otakar 395 2:0 349 FOŘT Vladimír
MAŠEK Petr 366 0:2 400 BOHÁČ Zdeněk
ŠTICH Petr 377 0:2 398 KARAUS Jan
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.