Průběh zápasu – 7.10.2014

Kuželky - zápas 16.9.2014Náš pátý zápas, stejně jako předchozí zápas, jež jsme odehráli venku, jsme sehráli na Edenu s KK Slavia Praha D. Minulý zápas na Edenu s KK Slavia Praha C se nám vůbec nevydařil, dostali jsme potupného kanára, tak jsme doufali, že si nyní napravíme reputaci. Začátek se nám jakžtakž vyvedl, a dával tušit, že Déčko je slabší než silné Céčko z minula, pak se nám však již příliš nedařilo. Závěr zápasu byl i přesto zajímavý.

Záskok

Vzhledem k tomu, že hráčka, která měla hrát, zavolala před zápasem, že kvůli problémům s třísly hrát nebude, a nikdo jiný navíc nepočítal, že by hrál a nedokázal si to nikdo na poslední chvíli zařídit, sháněl se opět náhradník. Tentokrát opravdu na poslední chvíli. Naštěstí hráčka z Déčka, která už za nás na Edenu minule zaskakovala, byla ochotná a opět zaskočila. Tentokrát se jí dařilo hůře, shodila o 12 kuželek méně, přesto nad svým soupeřem, který byl nejslabším hráčem zápasu, tentokrát zvítězila o 12 kuželek a tím hned na začátku rozhodla, že potupného kanára si tentokrát odnášel nebudeme.

Náš nejlepší výkon

Náš bývalý kapitán ukázal, že se opět po dovolené dostává do formy a svůj předchozí výsledek z Edenu si vylepšil o krásných 37 kuželek a jako jediný z nás se dostal přes čtyři sta a zároveň získal poslední naše body tohoto zápasu.

Silný střed

Jako další nastoupil náš hráč, který tu minule nehrál. A nezahrál vůbec špatně. Na soupeře, který hrál opravdu dobře a byl tak nejlepším hráčem zápasu, však ani zdaleka nestačil a prohrál o 42 kuželek, díky čemuž jsme na soupeře začali ztrácet 22 kuželek. Ztráta se již měla jen prohlubovat. V tuto chvíli však vše ještě vypadalo nadějně.

Jako další nastoupila naše kapitánka. Minule tu shodila o 27 kuželek méně, nyní se jí dařilo. Měla však silného soupeře, na něhož ztratila 33 kuželek.

Prohozené role

Jako předposlední nastoupil náš hráč, který tu minule hrál jako poslední, kdežto já předposlední. Minule se mu tu dařilo lépe, tentokrát shodil o 32 kuželek méně.

A jako poslední jsem nastoupil já. Dotahovat už nebylo co. Prohrávali jsme již o 78 kuželek, nedalo se čekat, že bych výsledek zvrátil, to by se musel stát zázrak. Navíc se mi nevydařil začátek, do plných jsem hodil málo, v dorážce jsem měl sice minimum újezdů, přesto to na soupeře, který na první dráze hodil přes dvě stě, ani zdaleka nestačilo. Po výměně drah se mi začalo dařit, držel jsem statně se soupeřem krok a v dorážce nad ním začal mít na vrh, což ho znervóznělo. Nakonec jsem nad ním na druhé dráze zvítězil o 10 kuželek, když jsem zahrál 198 a on jen 188, na dotažení první dráhy to však ani zdaleka nestačilo. Celkový počet shozených kuželek převýšil přesně o 20 kuželek výkon, který jsem zde předvedl minule.

Závěr

Čulibrkem našeho družstva, ne však zápasu, se stal náš předposlední hráč. Měl jsem radost, že jím nejsem já. Čulibrkem jsem býval hodně často. Doufám, že už příliš čulibrkem nebudu.

Potupného kanára jsme nezískali a podle výsledků ani nemohli. Ať by kdokoli od nás hrál proti nejhoršímu soupeři, vyhrál by. Přesto je vidět, že body se získávají hlavně doma a doma to i více padá.

Já zahrál zatím nejlepší číslo této sezóny, přehodil jsem o 6 kuželek svůj výkon z druhého zápasu na domácím kuželníku. Většinou to padá více dgoma, což se ukázalo v následujícím šestém zápase teď v úterý, ale nebudu předbíhat. S výsledkem z druhé dráhy jsem spokojen, z první příliš ne. Začátek se prostě nevyvedl a trvalo mi, než jsem se zbavil nervozity, zklidnil se a začal se koncentrovat na hru.

Tabulka výsledků zápasu:

KK Slavia Praha C 2377 12:4 2263 SK Uhelné sklady Praha C
KRYDA Jiří ml. 348 0:2 360 SÁBOVÁ Stanislava
KOCAN Michal 402 0:2 410 BENDL Jiří
KOCAN Josef st. 435 2:0 393 JAKOUBEK Otakar
MAREŠ Milan ml. 423 2:0 390 ŠKOLOVÁ Dana
MAREŠ Milan st. 374 2:0 351 ŠTICH Petr
KRYDA Jiří st. 395 2:0 359 MAŠEK Petr
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.