Průběh zápasu – 15.4.2014

Kuželky – zápas 15.4.2014Včerejší zápas, kterého jsem se zúčastnil pouze jako divák, naše družstvo SK Uhelné sklady Praha E odehrálo na domácím kuželníku v Košířích s družstvem SK Rapid Praha B, které bylo v žebříčku hned za námi o pouhé dva body, ale s malinko lepším průměrem. Tento zápas tedy rozhodoval, zda pozici udržíme, nebo nás soupeřící družstvo tímto zápasem přeskočí. Šlo nám o hodně. Bylo jasné, že pokud vyhrajeme, máme již jisté setrvání ve skupině a sestup již nebude hrozit a poslední zápas příští týden ve čtvrtek tak budeme moci odehrát v naprostém klidu.

Neuvěřitelný začátek

Jako první hráč nastoupil náš kapitán a velmi dobrý hráč, který předvedl, že je ve formě a zahrál velmi nádherné číslo. Soupeř sice hrál taky pěkně, za počet shozených kuželek se rozhodně nemusel stydět, přesto na našeho hráče ani zdaleka nestačil a prohrál o 64 kuželek, což našemu družstvu dalo slušný náskok hned na začátku a vlilo energii do žil.

Jako druhá nastoupila naše hráčka, která kuželky hraje dlouhá desetiletí, a byť není z Prahy, kvůli kuželkám obětuje čas i cestování. Tentokrát to stálo za to a ukázala, že i ona umí hrát pěkně a čtyřstovky se nebojí. Navíc jejímu soupeři, který byl nejslabším hráčem celého zápasu, se vůbec nedařilo a naše hráčka náš náskok zvýšila na 119 kuželek, což nám dávalo velmi slušné šance na vítězství.

Velmi slušné pokračování

Jako třetí od nás nastoupila opět žena, které, byť hraje teprve druhou sezónu, se dařilo. Na soupeře, který předvedl pěkný výsledek, však nestačila. Náš náskok se ale snížil velmi nepatrně a neklesl pod stovku.

Jako čtvrtý nastoupil náš letošní nováček a předvedl zatím svůj vůbec nejlepší výkon. Je vidět, že díky pravidelnému tréninku začíná sklízet ovoce. Jeho soupeř hrál také slušně, ale postupně zaostával a nestíhal držet krok. Naše skóre se zvýšilo na 6:2 a náskok na 142 kuželek. Hráči soupeřícího družstva již věšeli ramena a házeli flintu do žita. Jejich dotahován dokonce říkal, že to může klidně zabalit a jít domů, že už je rozhodnuto. Což měl víceméně pravdu.

Nevyrovnaná hra

Jako pátý nastoupil náš hráč, který je také nováček, byť kuželky před víc jak čtvrtletím již hrával, a hraje nyní teprve rok. Měl neuvěřitelný začátek, do plných hrál jako bůh, jak řekla Líba, která s námi chodí na zápasy, kde nás velmi podporuje, a bez níž si již zápasy ani nedovedeme představit. Následovala slabší dorážka, přesto se mu podařilo udržet náskok před soupeřem a vedl o deset kuželek. I na druhé dráze ukázal, že plné mu opravdu jdou, soupeř se však lehce polepšil a náskok dotáhl. Našemu hráči se však vůbec nevyvedla druhá dorážka. Ta byla opravdu velmi slabá, naopak soupeři se začalo velmi dařit a zahrál na druhé dráze velmi pěkné číslo. Náš náskok se snížil sice na 91 kuželek, přesto bylo jasné, že dotahovák soupeřícího družstva již nemá šanci takovýto náskok stáhnout.

Neskutečný závěr

Náš poslední hráč uvažoval, že by nehrál, má problémy se zády a uvažoval, že bych místo něj mohl hrát já. Naštěstí nakonec hrál on, neboť já byl ráno u lékaře a potřeboval jsem tento zápas nehrát. Hned na začátku nasadil zběsilé tempo, soupeř většinu plných držel krok, pak však začal ztrácet a ještě více ztratil v dorážce. Náš hráč na první dráze předvedl neuvěřitelný výkon a měl našlápnuto k tomu, že by mohl být nejlepším hráčem tohoto zápasu. Na druhé dráze předvedl, že byť má problémy se zády, je ve výborné formě i náladě a předvedl ještě mnohem lepší výkon. Nakonec nejen že se stal nejlepším hráčem zápasu, ale ještě si o příčku polepšil v pořadí hráčů za všechny družstva SK Uhelné sklady, kdy postoupil na čtvrté místo.

Vyhráli jsme 12:4 s neuvěřitelným náskokem 185 kuželek. Získali jsme tak cenné dva body.

Zhodnocení

Toto byl předposlední zápas této sezóny a díky tomu, že jsme porazili družstvo, které je za námi, je jisté, že nás již nemůže přeskočit. A nejen toto družstvo, ale i zbylá dvě za námi. Díky tomu máme zajištěno, že nebudeme na horší než jedenácté pozici z patnácti. Vzhledem k tomu, že sestupují poslední dvě družstva, my sestupovat nebudeme. Příští rok tak opět budeme hrát v Pražském přeboru 3.

Příští týden hrajeme ve Velkých Popovicích, kde si opět zahraji i já. Hrajeme proti družstvu, které je na čtvrté příčce, a které bude mít výhodu domácího kuželníku. Šance na vítězství tam jsou tedy minimální, přesto budeme bojovat. Držte nám tedy palce!

Tabulka výsledků zápasu:

SK Uhelné sklady Praha E 2454 12:4 2269 SK Rapid Praha B
BENDL Jiří 444 2:0 380 MACH Pavel
BROŽOVÁ Olga 402 2:0 347 ADAMEC Jan
ŠKOLOVÁ Dana 386 0:2 401 DVOŘÁK Josef
ŠTICH Petr 420 2:0 382 TŮMA Antonín
MAŠEK Zdeněk 350 0:2 401 EDER Pavel
JAKOUBEK Otakar 452 2:0 358 SRŠEŇ Antonín
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.