Průběh zápasu – 21.10.2014

Kuželky - zápas 21.10.2014Na sedmém zápase se nás sešlo opět jen šest. Jeden hráč je o berlích, další hráčka má problém s třísly. Bylo tedy vůbec štěstím, že se nás šest sešlo. Nastoupili jsme proti KK Dopravní podniky Praha B u nich na kuželníku, kde to podle mnoha hráčů nepadá a je to kuželník, kterému je prý lepší se vyhnout. Oni měli výhodu domácího prostředí, my sice mohli vybírat, koho proti komu nasadíme, ale vždy nastupujeme tak, jak se sejdeme, takže tato výhoda je nám k ničemu. Zápas se i přesto pro nás vyvíjel od začátku příznivě.

Souboj čulibrků

Začátek zápasu dával tušit, že na řečech o kvalitě kuželníku bude něco pravdy. Jak domácí hráč, tak i naše hráčka, se na kuželníku trápili. Hra byla vyrovnaná a skončila rozdílem pouhých tří kuželek v neprospěch naší hráčky. Naštěstí se výsledky po této dvojici zlepšily a oba hráči tak zůstali čulibrky.

Úspěšné tažení

Náš následující hráč ukázal, že na řeči o špatném kuželníku nedá, a zahrál nejlepší a pěkný výsledek zápasu. Nejenže smazal těsný náskok soupeře, navíc nás dostal do vedení o 36 kuželek.

Našemu dalšímu hráči se už tak pěkně nedařilo, přesto dokázal i tak nad svým soupeřem zvítězit o 12 kuželek.

Náš čtvrtý hráč hrál proti hráčce, která předvedla nejlepší výkon svého družstva, na našeho hráče však ani zdaleka nestačila a prohrála o 32 kuželek. Náš náskok se tím zvedl na 80 kuželek.

Psychika je prevít

Našemu hráči, který hraje velmi slušně, se zde ze začátku vůbec nedařilo. Pracovala u něj i psychika, že to je ten kuželník, kde to nepadá. A začátek mu to dával na vědomí. Naštěstí dva naši hráči před ním ukázali, že i zde se dá slušně zahrát, zapracovaly výkřiky o tom a povzbuzování. Náš hráč se zlepšil a nakonec, byť těsně o sedm kuželek svého soupeře porazil.

Dotahováci

Dalo se tušit, že s náskokem 87 kuželek a skórem 8:2 již nemůžeme prohrát. I když nikdy neříkej nikdy.

Jako poslední jsem nastoupil já. Začátek se mi také příliš nevyvedl, soupeř nade mnou v plných vyhrával a dalo se čekat, že v dorážce náskok ještě zvýší, přesto se stal pravý opak a já po první dráze nad svým soupeřem o kuželku vyhrával (181 vs 180). Soupeř znejistěl, já však ještě více. Myšlenka na to, že to musím udržet a vyhraji, mi rozklepala ruce a nohy.

Začátek druhé dráhy se mi tak vůbec nedařil. Když jsem se srovnal, soupeř měl opravdu velký náskok. Díky tomu jsem však dohrával v klidu. Na konci jsem zjistil, že soupeře dotahuji, a pokud dorazím, ještě mohu zvítězit, což vedlo jen k tomu, že se vrátila nervozita a já to na konci zkazil, díky čemuž jsem prohrál, ale o pouhých deset kuželek.

Závěr

Někteří naši hráči nakonec ukázali, že i na tomto kuželníku se dá zahrát slušný výsledek. Naopak domácí se příliš nepředvedli. Vítězství tak zaslouženě patřilo nám.

Já zahrál zatím svůj nejlepší výkon venku, navíc na dráze, o níž se tvrdí, že to na ní nepadá. Našeho čulibrka jsem přehrál o 15 kuželek, na dalšího našeho hráče mi chyběli 4 kuželky a na dalšího 6 kuželek. Nebýt nervozity, výsledek mohl být ještě lepší. Z domácího družstva bych svým výsledkem porazil hned 3 hráče.

Tabulka výsledků zápasu:

KK Dopravní podniky Praha B 2202 4:12 2279 SK Uhelné sklady Praha C
HNÁTEK Karel ml. 353 2:0 350 ŠKOLOVÁ Dana
PŘEUČIL Roman 375 0:2 414 PÝCHA Vladimír
STOKLASA Petr 357 0:2 369 ŠTICH Petr
ŠVARCOVÁ Petra 378 0:2 410 JAKOUBEK Otakar
MÁLEK Miroslav 364 0:2 371 BENDL Jiří
ŠVARC Milan 375 2:0 365 MAŠEK Petr
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.