Průběh zápasu – 4.11.2014

Kuželky – tréninkPo dvoutýdenní přestávce, osmý zápas jsme měli hrát o státním svátku, ale vzhledem k tomu, že bychom se nesešli, byl odložen, jsme odehráli zápas na Zahradním Městě s TJ Astra Zahradní Město C. Jak už se stalo zvykem, sešlo se nás jen tak tak šest. První polovina se pro nás vyvíjela příznivě, byť počet shozených kuželek nebyl nijak závratný. Domácím se však dařilo ze začátku ještě hůře. Až od poloviny nás začali soupeři dotahovat.

Příznivý začátek

Soupeři na začátek nasadili své horší hráče. Našemu prvnímu hráči se sice také příliš nedařilo, přesto zvítězil o 24 kuželek a tím nás dostal hned do vedení.

Jediné dvě ženy zápasu stanuly proti sobě. Od nás nastoupila naše kapitánka, také se na tomto kuželníku trápila, hrála však proti nejslabší hráčce celého zápasu, která shodila pouhých 290 kuželek, díky čemuž hodně zvedla náš náskok. Čímž jsme vedli o 85 kuželek.

Náš další a dlouholetý hráč a náš bývalý kapitán se zde také trápil. Začalo se mu více dařit až ke konci za vydatné podpory týmu z hlediště. Náš náskok se naposledy v tomto zápase zvýšil a to na neuvěřitelných 129. Nálada našeho týmu byla hodně dobrá, u soupeřů to bylo právě naopak. Přesto stále věřili, že výsledek mohou otočit.

Ztrácíme

V další dvojici se utkali nejlepší hráči zápasu. Náš hráč statně držel krok se soupeřem, přesto nakonec prohrál o pouhé 4 kuželky, čímž náš náskok nikterak neohrozil.

Zato našemu dalšímu hráči se vůbec nedařilo, zahrál nejhorší výsledek z našeho družstva a náš náskok se snížil o dalších 23 kuželek na 102.

Dotahovák

I přesto, že jsem měl tři stehy na ruce, po pátečním vyndavání pih, jsem nastoupil jako poslední. V závěru zápasu jsem cítil štípání na ruce v místě stehů, přesto mě ke konci spíše zradila psychika. Proti mě nastoupil domácí hráč, který tu posledně zahrál 426 a jako jediný hodil přes čtyři sta, a i přes náš velký náskok v něj soupeři vkládali důvěru. Ze začátku se mu dařilo, ale mně příliš ne. V dorážce jsem ho naopak začal dotahovat a po výměně drah se mi vedlo lépe. Byli jsme tedy velmi vyrovnaní a já měl šanci na vítězství, ale selhala mi psychiku, díky čemuž jsem těsně prohrál, ale celkové vítězství zůstalo nám.

Závěr

Domácí se příliš nepředvedli a nikdo z nás nezahrál vyloženě špatně, díky čemuž jsme vyhráli. Já sice zahrál svůj nehorší výkon sezóny, který jsem zahrál již jednou na Slávii, přesto to hlavně souviselo s psychikou na konci, na které musím teď zapracovat. Nebýt té, mohl jsem soupeře, který se tentokrát příliš nepředvedl, porazit.

V žebříčku 13 družstev jsme nyní šestí s 10 získanými body. Máme však jeden domácí zápas odložený, což by nám v případě, že ho vyhrajeme, ještě pomohlo k lepšímu umístění.

Tabulka výsledků zápasu:

TJ Astra Zahradní Město C 2059 6:10 2147 SK Uhelné sklady Praha C
ŠIMŮNEK Radovan 343 0:2 367 PÝCHA Vladimír
HLAVATÁ Lucie 290 0:2 351 ŠKOLOVÁ Dana
KUDWEIS Tomáš 333 0:2 377 BENDL Jiří
SEDLÁK Marek 387 2:0 383 JAKOUBEK Otakar
KOZDERA Martin 353 2:0 330 ŠTICH Petr
KOSTELECKÝ Vojtěch 353 2:0 339 MAŠEK Petr
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.