Průběh zápasu – 23.9.2014

Kuželky - zápas 23.9.2014Ve čtvrtém zápasu sezóny, který jsme sehráli s PSK Union Praha D, jsme měli výhodu domácího prostředí, kterou bylo potřeba náležitě využít. To se hned od začátku dařilo, v páté i šesté dvojici se však situace začala prudce obracet, zápas se velmi zdramatizoval a my z toho vyvázli jen těsným vítězstvím jedenácti kuželek. Já vše tento zápas sledoval jen jako divák spolu s Dastym, neboť jsem minulý zápas byl čulibrk a tento zápas se nás poprvé konečně sešlo dost.

Velmi slušný začátek

Jako první nastoupil náš bývalý kapitán, a i přesto, že toto byl jeho první domácí zápas této sezóny, předvedl, že je ve formě. Hned na začátek nasadil laťku vysoko, nakonec to byl nejlepší výkon zápasu, a nad svým soupeřem vyhrál o 79 kuželek. Začátek se tedy pro nás nesl v optimistickém duchu.

Zakolísání

Našemu druhému nasazenému hráči se příliš nedařilo, byl to jeho hodně podprůměrný výkon. Jeho soupeři se dařilo o něco lépe, díky čemuž náš náskok klesl na 62 kuželek. Náskok jsme si tedy i přesto udrželi slušný.

Ženský souboj

Jako třetí nastoupila naše dlouholetá hráčka. V této sezóně nastoupila poprvé kvůli problémům s třísly. Ty ji zlobily i během zápasu, čemuž odpovídal i výkon. Její soupeřce se však vůbec nedařilo, díky čemuž náš náskok opět rostl. Vedli jsme nyní o pěkných 85 kuželek.

Další dvojice byla opět ženská. Nastoupila naše kapitánka, která předvádí, že to s koulí již celkem umí. Zápas to byl velmi napínavý a tentokrát skončil velmi těsně. Naše hráčka vyhrála o pouhou jednu kuželku. Naše hráčka dobře zvládla psychiku. Bylo to cenné vítězství, neboť nám to přineslo krásné dva body. Nyní jsme vedli o 86 kuželek a 6:2 na body.

Padáme

Jako pátý nastoupil náš hráč, kterému se začátek sezóny vyvedl. Od začátku měl problém s patou, který se zvětšoval a v tomto zápase se projevil naplno. Náš hráč byl rád, že vůbec dohrál, ale za cenu velmi nízkého počtu sražených kuželek. Vypadalo to, že nakonec budu muset střídat, hráč je však houževnatý a chtěl to za každou cenu dohrát. Někdy je však lepší se raději nechat vystřídat. Náš náskok tím utrpěl, spadl na pouhých 32 kuželek a na body jsme vedli jen 6:4.

Soupeřící družstvo nic neponechalo náhodě a jako svého dotahováka nasadili velmi silného hráče, který zahrál nejlepší výkon svého družstva. Od začátku zvyšoval náskok nad naším hráčem a hra se začala velmi dramatizovat. V závěrečné dorážce to vypadalo, že by mohl hráč stáhnout i náš náskok, to se mu naštěstí nakonec nepodařilo, uhrál sice dva body svému družstvu, ale čtyři body za celkové vítězství jsme si odnášeli my.

Závěr

I přesto, že se povedl začátek, závěr vůbec nebyl jistý. Jak už jsem zjistil, mnohdy stačí jeden silný a jeden slabý hráč a i jasně vyhraný zápas se může otočit.

Já sice nehrál, následně jsem si však zatrénoval proti hráči z našeho Déčka. Házeli jsem jen do plných. Na dvojce se mi dařilo méně, přesto jsem hodil přes sto čtyřicet, na jedničce se mi povedl můj osobní rekord, když jsem shodil 158 kuželek. Takhle aby se mi dařilo i v zápasech.

Tabulka výsledků zápasu:

SK Uhelné sklady Praha C 2253 10:6 2242 PSK Union Praha D
BENDL Jiří 428 2:0 349 MANSFELD Ivan
JAKOUBEK Otakar 366 0:2 383 BOUCHAL Václav
BROŽOVÁ Olga 370 2:0 347 BOUCHALOVÁ Marcela
ŠKOLOVÁ Dana 389 2:0 388 DYMÁČKOVÁ Markéta
MAŠEK Zdeněk 316 0:2 370 HAKEN Jiří
ŠTICH Petr 384 0:2 405 KHOL Martin
Můžete sledovat odpovědi k tomuto článku prostřednictvím RSS 2.0 zdroje.
Můžete zanechat vzkaz, or trackback z Vašich vlastních stránek.

Zanechte vzkaz.